Producenci

Jak kłaść panele winylowe na stare płytki? Nasze rady!

0

Wymiana podłogi wielu osobom może kojarzyć się z poważnym i długotrwałym remontem, jednak nic bardziej mylnego! Istnieje szybkie i wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zmienić wygląd pomieszczenia w prosty i szybki sposób. Zastanawiasz się, jak kłaść panele winylowe na stare płytki? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Jak kłaść panele winylowe na stare płytki?

Chcesz zmienić wygląd swojej podłogi, ale skuwanie starych płytek wydaje Ci się okropnie czasochłonną wizją? Okazuje się, że nie musisz tego robić. Panele winylowe ze względu na swoją niewielką grubość idealnie nadają się do tego, aby kłaść je na stare płytki. Jak tego dokonać? Cała procedura przebiega w bardzo prosty sposób. Przede wszystkim zapoznaj się z instrukcją dołączoną do zakupionych paneli winylowych. Przed montażem przenieś je do pomieszczenia, w którym będą układane na co najmniej 12 godzin. Wyposaż się także w ostry nożyk, gumowy młotek oraz poziomicę.

Przygotuj podłoże

Przed położeniem paneli winylowych, upewnij się, że podłoga jest dobrze wypoziomowana. Wszelkie nierówności większe niż 3mm należy wyrównać stosując wylewkę samopoziomującą. Podłoga powinna być także dokładnie wyczyszczona i sucha. Nie zapomnij także o odpowiednim podkładzie. Uzyskasz dzięki niemu odpowiednie wyciszenie oraz izolację cieplną, ale przede wszystkim zabezpieczysz panele przed przesuwaniem się i zwiększysz ich trwałość.

Kilka prostych zasad

Jak kłaść panele winylowe na stare płytki? Nie zapomnij o kilku prostych zasadach. Jeśli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie, zamontuj panele zgodnie z kierunkiem padania naturalnego światła przez okno. Układanie desek zacznij od lewego tylnego kąta pomieszczenia i kontynuuj wzdłuż ściany. Precyzja odgrywa tutaj kluczową rolę. Pamiętaj, że przed przystąpieniem do montażu należy dokładnie wymierzyć wszystkie wartości i rozrysować plan ułożenia paneli. Ostatnia deska zazwyczaj wymaga przycięcia. Pamiętaj, że nie powinna być ona zbyt krótka, ponieważ może to zepsuć ostateczny efekt. W niektórych przypadkach lepiej przyciąć dwa panele - pierwszy i ostatni w rzędzie.

Jak kłaść panele winylowe na stare płytki? Okazuje się, że nie ma w tym nic trudnego. Z pewnością poradzisz sobie z tym samodzielnie. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu i potrzebnych narzędziach. A jeśli poszukujesz doskonałej jakości, pięknych paneli winylowych, serdecznie zapraszamy Cię do naszego sklepu. Mamy nadzieję, że znajdziesz u nas produkt spełniający Twoje oczekiwania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl