Producenci

Jak kłaść panele – wzdłuż czy w poprzek?

0

Panele są przeważnie bardzo proste w montażu – dlatego też niezwykle chętnie wybiera się je na podłogi w mieszkaniach i domach. Zanim jednak zaczniesz dumnie po nich stąpać, zastanów się wcześniej, w którym kierunku je ułożyć. Odpowiednie zamontowanie paneli może znacząco uwydatnić atuty pomieszczenia. Jak zatem kłaść panele – wzdłuż czy w poprzek? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Jak kłaść panele – wzdłuż czy w poprzek?

Kierunek ułożenia paneli w pomieszczeniu jest niezwykle istotnym czynnikiem. Mimo prostego montażu tego rodzaju elementów, nie możesz pozostawić tej kwestii przypadkowi. Istnieje kilka zasad, które pomogą Ci określić, jakie ułożenie paneli sprawdzi się w Twoim pokoju. Jeśli nie wiesz, jak kłaść panele – wzdłuż czy w poprzek, weź pod uwagę rozmiar i kształt pomieszczenia, a także rozstawienie okien i drzwi. Nie bez znaczenia jest także szerokość panela. Ten rodzaj podłogi ma uwydatnić atuty Twojego wnętrza – odpowiednie ułożenie może optycznie powiększyć pokój lub go zmniejszyć. Najważniejsze jest jednak, by miejsca łączeń nie były widoczne. Estetyka wykonania prac będzie równie istotna, jak sam kierunek, w którym będą leżały panele.

Ułożenie paneli względem okna

Wybierając sposób ułożenia paneli, najczęściej bierzemy pod uwagę okna i drzwi w pomieszczeniu. Jeśli w Twoim pokoju okna są na jednej ścianie, rozważ prostopadły względem nich kierunek paneli. Wówczas wszelkie niedoskonałości czy miejsca łączeń będą znacznie mniej widoczne. Decydując się na układanie paneli równolegle do źródeł światła, musisz wiedzieć, że niedociągnięcia w montażu mogą rzucać się w oczy! Masz w pomieszczeniu więcej okien, zlokalizowanych na różnych ścianach? Wybierz montaż paneli prostopadle względem tego, z którego pada najwięcej światła.

Jak rozmiar i kształt pokoju wpływa na kierunek ułożenia paneli?

W idealnie kwadratowych pomieszczeniach kwestia ułożenia paneli nie ma znaczenia. Kieruj się wówczas zasadą, w której kierunek wyznaczają okna. W prostokątnych lub wąskich pokojach weź pod uwagę rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Jak kłaść panele w takich wnętrzach? Powinieneś zaoszczędzić sobie czasu, pracy i pieniędzy na przycinaniu materiału – czyli ułożyć panele wzdłuż dłuższego boku. Wygląda to bardzo estetycznie. Niemniej, warto przed rozpoczęciem pracy zobaczyć, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w Twoim pokoju. Ogólne przyjęte zasady to jedno – nietypowe wymiary pomieszczeń mogą skłonić Cię do ułożenia paneli w sprzeczny względem reguł sposób.

Ułożenie paneli jest bardzo proste. Odpowiednio dobrany kierunek sprawi, że montaż będzie dla Ciebie banalnie łatwy i szybki. Szukając odpowiednich paneli, zwróć uwagę na nasze produkty – z łatwością dopasujesz je do każdego pomieszczenia!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl