Producenci

Panele winylowe – jak je kłaść, by wnętrze zachwyciło designem? Poznaj nasze wskazówki

0

Nowoczesne wnętrza wymagają innowacyjnych rozwiązań – dlatego też coraz częściej wybieramy do swoich domów panele winylowe. Wykonane z kilku warstw winylu, z dopracowanym dekorem na wierzchu, są niezwykłym dodatkiem do każdej aranżacji. Co więcej, nadają się do montażu w niemal wszystkich pomieszczeniach! Jak kłaść panele winylowe? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej instrukcji.

Przygotowanie pomieszczenia i materiału

Zanim rozpoczniesz układanie swojej nowej podłogi, poddaj panele winylowe aklimatyzacji – oznacza to, że przynajmniej dobę powinny spędzić w pomieszczeniu, w którym będą montowane, w temperaturze 18 - 30 ℃. Podłoże musi być czyste, odkurzone i suche. Poza panelami przyda Ci się odpowiedni podkład, a także profile wykończeniowe i listwy przypodłogowe. Narzędzia, jakich będziesz potrzebował, to zestaw składający się z noża, miarki, ołówka i klocków dociskowych. Jeśli chodzi o podkład, wybierz taki, który przeznaczony jest do winylowych podłóg. Dostępny jest w wygodnych rolkach, dzięki czemu rozłożenie go na powierzchni jest bardzo proste. Podkład zazwyczaj ma zaznaczone miejsca cięcia. Układa się go prostopadle do posadzki, według zaleceń producenta.

Panele winylowe – jak kłaść je skutecznie i estetycznie?

Istotny jest punkt, w którym rozpoczniesz montaż. Zacznij wzdłuż ściany, na której są drzwi. Układaj panele prostopadle do okien! Między ścianą a winylami powinno być około 5 mm odstępu – w tym celu zastosuj klocki dociskowe. Pierwszy rząd musi być równy i dopracowany, ponieważ to właśnie na jego podstawie będziesz mógł ułożyć poprawnie swoje panele winylowe. Jak kłaść je kolejno? Tego typu elementy układa się rzędami, łącząc je najpierw krótszym bokiem. Kończąc jeden rząd, przytnij ostatni panel, jeśli jego długość tego wymaga. Układanie kolejnych elementów rozpocznij od tego, który został docięty w poprzednim rzędzie. Zastosuj przesunięcie paneli – minimalne wynosi 30 cm, ale przeważnie można kierować się zasadą ½ lub ⅓ panela. Oznacza to, że jeden rząd jest przesunięty względem drugiego o połowę lub o ⅓ długości deski.

Ostatnie kroki, czyli wykończenie wnętrza

Pamiętaj o pozostawieniu 5 mm odstępu od ścian i uwzględnij konieczne docięcia paneli! Chcesz, by Twoje pomieszczenie miało oryginalny charakter? Układaj panele w nieregularnych odstępach. Fantazyjne konfiguracje sprawdzą się w połączeniu z nowoczesnym stylem urządzenia wnętrza. Przejdź do właściwego wykończenia podłogi. W tym celu zastosuj listwy przypodłogowe. Dobierz taki odcień i strukturę, by razem z panelami listwy tworzyły spójny charakter. Następnie pomieszczenie należy posprzątać, czyli odkurzyć i dokładnie umyć podłogę. Gotowe!

Mamy nadzieję, że pokazaliśmy Ci, jak w prosty sposób kłaść panele winylowe. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę wzorów i odcieni, które z powodzeniem nadają się do montażu w każdym pomieszczeniu. Sprawdź sam!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl