Producenci

Jak pielęgnować podłogi drewniane w domu?

0
Jak pielęgnować podłogi drewniane w domu?

Podłogi drewniane to eleganckie i stylowe rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów i mieszkań. Aby jednak zachować ich piękno i jakość na dłużej, należy zadbać o ich regularną pielęgnację. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka porad dotyczących pielęgnacji podłóg drewnianych.

 1. Regularne odkurzanie i ścieranie -

  To podstawowe czynności, które należy wykonywać w celu utrzymania czystości podłogi. Odkurzaj podłogę regularnie, najlepiej co kilka dni, a raz na tydzień przetrzyj ją wilgotną szmatką.

 2. Używanie odpowiednich preparatów do czyszczenia -

  Podłogi drewniane wymagają specjalnego traktowania. Nie używaj zwykłych detergentów, ponieważ mogą one uszkodzić drewno. Zamiast tego, użyj specjalnych środków do czyszczenia podłóg drewnianych.

 3. Zapobieganie zarysowaniom -

  Podłogi drewniane są wrażliwe na zarysowania, dlatego należy unikać przeciągania ciężkich mebli oraz chodzenia po nich w obuwiu z twardą podeszwą. Można też podłożyć pod nogi mebli filce, które zabezpieczą podłogę przed zarysowaniami.

 4. Impregnacja i polerowanie -

  Aby zachować piękno drewna i zabezpieczyć je przed wilgocią, warto regularnie impregnować podłogi drewniane odpowiednimi preparatami. Polerowanie podłogi drewnianej pozwala na jej odświeżenie i nadanie połysku.

 5. Zabezpieczenie przed promieniowaniem UV -

  Promieniowanie UV może powodować wyblaknięcie drewna. Warto więc zainwestować w zasłony lub rolety, które zabezpieczą podłogę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

 6. Usuwanie plam -

  W przypadku pojawienia się plam na podłodze drewnianej, należy jak najszybciej je usunąć, stosując odpowiednie środki czyszczące. W przypadku trudnych do usunięcia plam, należy skorzystać z profesjonalnych usług specjalisty.

Podsumowując, podłogi drewniane są eleganckim i stylowym rozwiązaniem, które wymaga regularnej pielęgnacji. Dzięki powyższym poradom, będziecie w stanie utrzymać swoją podłogę drewnianą w doskonałej kondycji na wiele lat.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl