Producenci

Układanie paneli laminowanych. Podpowiadamy, jak to zrobić!

0

Panele laminowane nie tylko uatrakcyjnią wygląd podłogi, ale także skutecznie ją zabezpieczą. Są doskonałym wyborem do salonu i sypialni. Układanie paneli laminowanych nie należy do trudnych czynności i można z powodzeniem wykonać je samodzielnie. Zastanawiasz się, jak to zrobić? W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Układanie paneli laminowanych

Panele laminowane nie tylko pięknie wyglądają - są też odporne na zniszczenia i łatwe w utrzymaniu. Właśnie z tego względu wiele osób decyduje się na ich montaż w swoim domu lub mieszkaniu. Jednak, kiedy już kupisz swoje wymarzone panele laminowane, możesz zastanawiać się, jak je prawidłowo ułożyć. Do montażu będziesz potrzebować podkładu, folii paroizolacyjnej, młotka-dobijaka oraz zestaw klinów. Zadbaj także o to, aby mieć pod ręką piłę lub brzeszczot, gdyby trzeba było dociąć poszczególne panele. Nie zapominaj o własnym bezpieczeństwie i komforcie pracy. Pamiętaj o tym, że panele laminowane przed ułożeniem powinny aklimatyzować się przez około dwa dni w pomieszczeniu, w którym będą montowane.

Przygotuj podłoże

Zanim położysz pierwszy panel, dokładnie przygotuj podłoże. Co to oznacza? Ściągnij starą podłogę i upewnij się, że powierzchnia pod nią jest odpowiednio wypoziomowana, nieuszkodzona oraz sucha. Nierówności większe niż 3mm należy wyrównać masą szpachlową. To samo należy zrobić ze wszelkimi ubytkami i pęknięciami. Przed ułożeniem paneli laminowanych upewnij się, że podłoże jest zupełnie suche. Na jastrychu (wylewce podłogowej) lub podłodze z zamontowanym wodnym ogrzewaniem należy ułożyć folię paroizolacyjną. Pamiętaj także o izolacji akustycznej. Może za nią posłużyć korek, filc albo pianka PE.

Ważne zasady dotyczące układania paneli

Panele laminowane podłogowe z reguły układa się zgodnie z kierunkiem padania światła naturalnego przez okno. Montaż najlepiej rozpocząć w lewym tylnym rogu pomieszczenia. Przed układaniem paneli laminowanych warto dokładnie wymierzyć wszystkie wartości, a nawet rozrysować układ desek. Pamiętaj, że ostatni panel w rzędzie nie powinien być krótszy niż 30 centymetrów. W takim wypadku należy przyciąć także pierwszą deskę.

 

Układanie paneli laminowanych nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Potrzebujesz jedynie odpowiedniego przygotowania i podstawowych narzędzi. A jeśli poszukujesz idealnych paneli do swojego domu, koniecznie odwiedź nasz sklep! Jesteśmy przekonani, że na pewno znajdziesz u nas coś dla siebie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl